درباره ما

مديران شركت روغن موتور كيميا آرمون شيمي با بيش از ٢٠سال سابقه كار در حوزه نفت ،روغن موتور و پترو شيمي در سال ١٣٩١ با انديشه اي باز تصميم به راه اندازي پالايشگاهي جديد با طلاقي علم و تجربه گرفتند كه ثمره آن در زمستان ١٣٩١ باعث كليد خوردن ساخت اين مجموعه گرديد .
تجهيز و راه اندازي فاز يك در بهار١٣٩٣ به اتمام رسيد و اين مجموعه به ياري حضرت حق شروع به فعاليت نمود كه نتيجه آن در كارنامه ي اين شركت نمايان است با گذر زمان ، تلاشي مضاعف در آخرين روزهاي سال ١٣٩٤ فاز دوم نيز به بهره برداري رسيد.
حال به همتي والا باعث گرديده به واسطه ي ارتباطي مستحكم ودوستانه با مشتريان و كيفيتي مطلوب با استانداردهاي روز دنيا ما را به عرصه رقابت در بازار بين الملل سمت و سوق دهد .

واحد ها

 • بازرگانی داخلی

  یکی از موضوعات اساسی و اصلی در شرکت روغن موتور قطران کاوه همکاری و همیاری فعالیت های تجاری و بازرگانی می باشد که به دلیل اهمیت این موضوع واحد بازرگانی داخلی در این شرکت ساماندهی گردیده است

 • بازرگانی خارجی

  واحد بازرگانی خارجی شرکت روغن موتور قطران کاوه متشکل از واحدهای پشتیبانی و صادرات بوده که ارتباطات بین المللی شرکت را در چارچوب واردات مواد اولیه مورد نیاز کارخانه و صادرات محصولات برعهده دارد.

 • تولید

  واحد تولید شرکت روغن موتور قطران کاوه در شهرک صنعتی کاوه در هشت کیلومتری شهر ساوه واقع گردیده است. این واحد دارای بخش های خط تولید، آزمایشگاه، کنترل کیفی و انبار می باشد

 • تضمین کیفیت

  تضمین کیفیت به معنی بازرسی و بازبینی فرآیندها و محصولات کارخانه جهت اطمینان از انطباق آنها با استانداردها و روشهای اجرایی مناسب است.فعالیتهای تضمین کیفیت، بر اساس متدولوژی مشخصی انجام می پذیرد

محاسبه پالایش برش روغنی در پالایشگاه
محاسبه پالایش برش روغنی در پالایشگاه

در پالایشگاه‌های تولیدکننده روغن موتور، برش روغنی بعنوان ماده اولیه واحد روغن سازی به واحد استخراج با فورفورال فرستاده می‌شود که در آنجا مواد آروماتیک و نیز موادی که حاوی ترکیبات حلقوی است، از آن زدوده می‌شود،که به واحد موم گیری با تولوئن و متیل اتیل کتون فرستاده می‌شود.

ویژگیهای فیزیکی روغن
ویژگیهای فیزیکی روغن

بالابودن شاخص گرانروی یک مزیت برای روغن به حساب می‌آید زیرا هرچه شاخص گرانروی یک روغن بالاتر باشد تغییرات ویسکوزیته آن نسبت به دما کمتر خواهد بود. برای این منظور از مواد بهبود دهنده شاخص گرانروی یا Viscosity index improve که به طور خلاصه به صورت VIIبیان می‌شود استفاده می‌گردد.

نواع مختلف روغن موتور
نواع مختلف روغن موتور

روغن موتور مدرن در حال حاضر دارای سه طبقه‌بندی است:
گروه III روغن معدنی یا گاز به مایع است که یک راه شیمیایی برای تولید روغن پارافین از گاز متان است.
گروه IV یک PAO (الفین آلفا پلی) است.
گروه V که بسیار غیر معمول (استر یا دی استرها).